Jak wybrać firany do salonu?

Jak wybrać firany do salonu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór odpowiednich firan do salonu jest obecnie znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Należy bowiem dostosować wspomniany produkt do wielkości wnętrza, funkcji, którą ma pełnić czy stylu aranżacji. Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Czym muszą wyróżniać się firany do salonu super wybór?

Dokładne ustalenie przeznaczenia

Warto wiedzieć, że firany z gęstszych tkanin przeważnie zestawia się z zasłonami. Ich zadaniem jest wtedy nie tylko udekorowanie wnętrza, ale również osłona okien przed promieniami słonecznymi. Godny uwagi jest fakt, że organtyny czy delikatne tiule będą przepuszczały do salonu więcej światła. Oznacza to, że świetnie zdadzą egzamin w przypadku okien wychodzących na północ. Z kolei w słabiej doświetlonych wnętrzach rekomendowane jest bardzo poważne rozważanie postawienia na firanki ukośne lub gotowe zestawy z tkaninami, które są upięte po bokach. 

Rozświetlenie i optycznie powiększenie pomieszczenia

Należy mieć świadomość, że firany mogą stanowić nie tylko tło dla aranżacji pomieszczenia, ale również przyczynić się do jego optycznego powiększenia lub pomniejszenia. Ponadto jasne tkaniny świetnie rozświetlą salon. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że doskonale zdają egzamin w stosunkowo małych wnętrzach. W dużych salonach można bez większego problemu wybrać firanki z gęstymi wzorami czy w mocniejszych kolorach. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą także połyskliwe tkaniny. 

Jaką długość powinny mieć firany?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w jasnych i przestronnych pomieszczeniach doskonale będą prezentowały się dłuższe firany. Użytkownicy mogą bez większego problemu połączyć je z nowoczesnymi roletami czy cięższymi zasłonami. W mniejszych salonach świetnie sprawdzają się firanki, które sięgają parapetu. Godny uwagi jest fakt, że bardzo ciekawy efekt można będzie uzyskać, gdy dodatkowo zasłony będą dłuższe od firan. 

Właściwe dopasowane firan do aranżacji

Należy mieć świadomość, że dekoracja okien jest punktem kulminacyjnym jeżeli chodzi o aranżację. Zalecane jest zatem zadbanie o to, by firany komponowały się z wystrojem salonu. Warto wiedzieć, że do białych ścian najlepiej będą pasowały kolorowe lub wzorzyste firany. Z kolei imitację, ściany pomalowane na mocniejsze odcienie czy dekoracyjne tynki można połączyć z gładkimi i jasnymi firanami. W nowoczesnych salonach najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na minimalizm. Można postawić na lekki tiul bez wzorów czy organtynę. 

© 2022 Firanki do salonu · Crumbs Theme by WPCrumbs